Download Güncel Medya

Koruma Röleleri

Hermetik Koruma Röleleri MHPR

Hermetik Koruma Röleleri MHPR


Hermetik koruma röle MHPR, trafo üreticileri ve güç tedarikçileri ile birlikte geliştirildi. Ana görevi, hava geçirmez şekilde kapatılan transformatörlerdeki yağ seviyesini izlemektir. Dolum borusundaki yağ seviyesi düşerse, bir anahtarlama kontağı devreye sokulur. MHPR koruyucu röle iki uzunlukta mevcuttur. Talep üzerine ek conta da sunuyoruz.

 

MHPR hermetik koruyucu rölenin tasarımı


MHPR koruyucu rölesi, trafo dolum borusundaki boru tapasının yerini almıştır. Cihazın yuvası, metal conta ile 0.5 bar'a kadar olan bir basınca dayanıklı bir alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Şamandıranın dikey hareketi şaltere iletilir. Şamandıra, yağa dayanıklı, kapalı gözenekli bir materyalden yapılmıştır ve böylece şamandıradaki sızıntı riskini ortadan kaldırır ve uzun süren bir yüzdürmeyi sağlar.

 

Bir bakışta avantajlarınız


-Yağ seviyesinin izlenmesi
-Azalan yağ seviyesi Reed kontağı acar
-Korozyona dayanıklı malzemeler
-Yağ örnekleme ve havalandırma için 1/8 küre vana
MHPR koruyucu rölesinin işlevsel ilkesi
Düzgün doldurulmuş bir transformatörde şamandıra en yüksek konumdadır. Yağ seviyesi düşerse, şamandıra aşağı doğru hareket eder ve alarmı tetikleyen bir düğmeyi açar.

 

Teknik ayrıntılar
Anahtarlama kapasitesi 240 V AC / 0,4 A
24 V DC / 3 A
Maksimum çalışma basıncı 50 kPa
Maksimum ortam sıcaklığı 100 °C

 

Hermetik koruyucu rölesi MHPR montajı


MHPR hermetik koruma rölesi dolum borusuna monte edilir ve R 1 1/2 boru tapasının yerini alır.  Hiçbir koşulda dikeyden 15 ° açı düşürülmemelidir. Gaz sızıntısını önlemek için, trafo yağ ile doluyken doldurma borusunu transformatörün kapağının kenarına yerleştirmenizi öneriyoruz. Trafo ve doldurma borusu tamamen yağ ile doluysa, MHPR kurulumundan önce yaklaşık 100 cm³ yağ boşaltarak, montaj esnasında herhangi bir yağ akmasını önlersiniz.

 

Daha fazla bilgi için lütfen broşürü indirin.