Download Güncel Medya

Hakkımızda

Ankara Seramik

Bugün Türkiye'de
porselen izolatör
üreten en büyük firma.

20.000 m2 kapalı toplam 40.000 m2'lik üretim tesisi.

Ankara Seramik
Bugün Türkiye'de elektro porselen izolatör üreten en büyük firma olan Ankara Seramik A.Ş. İlhami ŞAHİN tarafından 1996 yılında kurulmuştur.

İkinci el makinalarla, 1000 metrekarelik bir alanda 60 kişi ile Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde başlayan üretim, bugün Sincan Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m2 si açık toplam 40.000 m2’lik tesislerde, modern makinalar, endüstriyel robotlar ve 300 kişiye ulaşmış Ankara Seramik ailesiyle, aylık 1500 tonluk kapasiteyi bulmuştur.

Çeyrek asıra yaklaşan tecrübesini ürün kalitesine aktararak, Dünya pazarında da kendisini konumlandıran Ankara Seramik A.Ş. bugün gelinen noktada üretiminin % 35 ini, 60 farklı ülkeye ihraç etmektedir.

Ankara Seramik A.Ş. izolatörlerinin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğu, kendi bünyesinde kurduğu ve 2011 yılından bu yana TÜRKAK Akreditasyonu ile çalışan Yüksek Gerilim Deney Laboratuvarında test edilmektedir.

30'a yakın Mühendis kadrosuyla güçlü bir AR-GE Merkezi bulunan Ankara Seramik A.Ş. müşterilerine en iyisini sunmak için, ürün ve süreç tasarımları üzerinde sürekli iyileştirme çalışmalarına, kesintisiz bir enerji ile devam etmektedir.
Ankara Seramik